FaceBook'ta paylaş

Ekleyen ITTMT Ocak - 3 - 2014 Yorum Ekle

Bahri Güngördü24 Nisan 1965 senesinde Bulgaristan’da doğdu. İlk eğitiminin bir kısmını orada okuduktan sonra, 1978’de Bursa’ya yerleşti ve orta okul ve       liseyi burada tamamladı. Aynı sene Bursa Halk Eğitim Merkezi’nde Altun Altun yönetiminde Türk Sanat Müziği eğitimine başladı. Buradaki eğitimine devam ederken, 1984’de Bursa Belediyesi Konservatuari İcra Heyeti sınavını kazandı ve iki yıl burada ses sanatçısı olarak vazife aldı. 1985 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarının sınavını kazandı ve buradan Ses Eğitimi bolümünden 2.lik derecesiyle 1990’da mezun oldu. Aynı yıl İ.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün Musiki Sanat Dalında, Temel Bilimler Türk Sanat Miziği alanında Yüksek Lisans yapmaya hak kazandı ve 1993’de Prof.Dr.Alaeddin Yavaşca yönetiminde “Nayi Osman Dede’nin Mi’raciyesi’nin Türk Musikisindeki Yeri” konulu teziyle mezun oldu.

1991’de T.C. Kültür Bakanlığı’nın açmış olduğu İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu Ses Sanatçısı sınavını kazandı ve 1992’de bu toplulukta vazıfeye başladı. 1994’de İ.T.Ü. Sanatta Yeterlik sınavını kazandı ve yine Prof.Dr.Alaeddın Yavaşca yönetiminde ” Abdulbaki Nasır Dede’nin Tedkik u Tahkik”inde Geçen Makamlar ve Dönem Bestekarlarının Eserlerinin Makamlarla Mukayesesi” konulu tezıyle 2000’de  mezun oldu. Musiki eğitimi esnasında istifade ettiği Hocaları; Altun Altun, Erdinç Çelikkol, Nurten Erpek, Fikret Kutluğ, Hurşid Ungay, Selahattin İçli, Faris Akarsu, Ali Eral, Yavuz Özüstün, Bekir Sıdkı Sezgin, Güher Güney, Mehfaret Yıldırım, Nevzat Atlığ, Alaeddın Yavaşca, Cinuçen Tanrıkorur, Ruhi Ayangil, Süheyla Altmışdört, Gökçen Koray, Can Etili, Neriman Altındağ Tüfekçi, Cüneyd Kosal, Doğan Ergin, Ahmet Özhan, Ömer Tuğrul İnançer, Yıldırım Gürses, Tülun Korman, Naime Batanay, Yalçın Tura,  Demirhan Altuğ, Yusuf Ömürlü gibi sahasında ustadlar oldu.

Musiki faalıyetlerine çalışmış olduğu kurum ve bir gurup  arkadaşın bir araya gelerek oluşturdukları Bizbize Topluluğu ile yurt içinde ve yurt dısında  konserler vererek devam etmektedır. Bizbize Topluluğu’yle çıkardıkları ‘ Anadolu’dan Rumeli’ye’ adli şahsi grup albümü dışında bir çok albümde vokal ve kanun icracısı olarak vazife almıştır. İngilizce, Bulgarca ve Rusça dillerini konuşmaktadır.

Etiket : , Özgeçmişler

Bir yorum yazın.

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.