FaceBook'ta paylaş

Ekleyen ITTMT Ocak - 2 - 2014 Yorum Ekle

erdinckadioglu1964 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini tamamladıktan sonra 1985 yılında İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Oyunları bölümünü kazandı. 1990 yılında İ.T.Ü. Türk Halk Oyunları Bölümünü bitirdi ve bu bölümde aynı yıl Ritim Uygulaması dersleri verdi. 1991 yılında İ.T.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Halk Oyunları Bölümünde yüksek lisans sınavını kazandı. 1993 yılında bu bölümden mezun oldu. Aynı yıllarda İstanbul Üniversitesi Devlet konservatuarı Türk Halk Müziği Korosu ve TRT İstanbul Radyosu’nda akitli olarak ritim sanatçılığı yaptı.

Birçok Türk Halk Müziği ve Türk Halk Oyunları gruplarıyla yurt içi ve yurt dışında belli etkinliklerde ve yarışmalarda görev yaptı. 1992 yılında açılan sınavı kazanarak Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nda ritim sanatçısı olarak görev aldı.

Halen Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nda ritim sanatçısı olarak görev yapmaktadır. Evli olup Duygu ve Emre adında iki çocuğu vardır.

Etiket : , Özgeçmişler

Bir yorum yazın.

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.