Mehter Konseri – UZAK ÜLKE YAKIN DOST

mehter11kckTürk Musikisi Vakfı, Okayama Türk Kültür Merkezi ve NİTTOKAİ Derneği’nin işbirliğiyle, Türkiye ve Japonya arasında kültür köprüleri kurmak amacıyla hazırlanan UZAK ÜLKE YAKIN DOST adlı projeler, İstanbul Heybeliada Su Sporları Kulübü’nde 17 Ağustos 2013 saat 21.00’de, Türk ve Japon sanatçılar tarafından verilecek ilginç bir konserle başlıyor.

Projelerin ilki, Japon Korolar Birliği’ne bağlı Gossoda Waso Korosu ile  Kültür ve Turizm Bakanlığı Tarihi Türk Müziği Topluluğu Mehter Bölümü’nün birlikte sahne alacakları bir konserden oluşuyor. İki yetkin ve güçlü müzik topluluğu, Türk ve Japon kültürlerine ait eserlerden oluşan çarpıcı bir repertuarla karşısına çıkacakları İstanbullulara unutulmaz bir müzik şöleni sunacaklar. Etkinliğin ikinci adımı ise Mayıs 2014  tarihinde Japonya’nın Tokyo ve Okayama şehirlerinde  gerçekleştirilecek.

17 Ağustos 2013 saat 21.00’de İstanbul’un en güzel köşelerinden biri olan Heybeliada Su Sporları Kulübü’nde yapılacak ve ücretsiz izleyebileceğiniz bu ilginç konseri kaçırmamanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.