FaceBook'ta paylaş

Ekleyen ITTMT Ocak - 3 - 2014 Yorum Ekle

sinangreen1968 İstanbul doğumludur..Musikinin aktif olarak etkin olduğu bir ailede büyüdüğü için,musikiye başlaması erken yaşlarında olmuştur..İlk olarak dedesinin aldığı cura bağlamayı çalmaya başlamış,daha sonra uda merak sararak kendi kendine çalmaya başlamıştır.
Eyüp – Ümmi Sinan Dergâhı’nda ki meşklere de uduyla iştirak ederek ağabeyi Ömer Faruk ile Tasavvuf Musikisi icra etmiştir.
1985 yılında İTÜ TMDK’na girişinden itibaren,artık musiki, hayatının önemli bir parçasını oluşturmaya başlamış,Eyüp Musiki Derneği’nde sazendeliğe ve ud dersleri vermeye başlamıştır.Ud sazına olan ilgi ve sevgisini geliştirmekte en büyük etken konservatuardaki ud hocası olan rahmetli Halil Aksoy olmuştur.
Yine çok kıymetli hocalardan Tülin Yakarçelik ile Türk Musikisi Nazariyatı ve Solfej, rahmetli hocamız Yalçın Tura’dan Batı Müziği ve Armoni,Rahmetli Selahattin İçli’den Türk Musikisi repertuar dersleri ve diğer birçok kıymetli hocalardan dersler alma şansına erişmiştir.Konservatuar yıllarında sayın hocamız İhsan Özer’in şefliğinde okul orkestrasında ud sazı ile görev almış,birçok konserler vermiştir.
1998 yılında çok sevdiği Mehter Musikisini icra etmek için Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nda göreve başlamıştır.
Yurt içinde ve yurtdışında Mehter Topluluğuyla,birçok değerli müzisyen arkadaşı ile ve ağabeyi Ömer Faruk ile başarılı konserler vermiştir.
Solistliğini ağabeyi Ömer Faruk Erdemsel’in yaptığı ve beraber meydana getirdikleri,büyük Mutasavvuf Pir İbrahim Ümmi Sinan Hz.ile ilgili ilahileri kapsayan,içinde dedesi Talip Kargı’nın ve ağabeyinin de eserlerinin bulunduğu ‘’Aşkın Nefesi’’adlı bir Tasavvuf Musikisi albümleri vardır.
1999 yılından bu yana, bir Türk Musikisi gönüllüsü olarak,davet üzere ,yaz tatillerinde Amerika/Kalifornia’da bir Müzik Kampında Türk Musikisi Topluluğu ve ud dersi vermektedir .O zamandan bu yana birçok öğrenci yetiştirmiştir.
Yine 2012 yılından bu yana,büyüdüğü ve halen ikamet ettiği Eyüp –Ümmi Sinan Dergahı’nda Rebab ve Tasavvuf Musikisi derslerine devam etmektedir.

www.sinanerdemsel.com

 

 

Etiket : , Özgeçmişler

Bir yorum yazın.

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.