FaceBook'ta paylaş

Ekleyen ITTMT Ocak - 3 - 2014 Yorum Ekle

OktayOzerden11 Ocak 1965’de Şanlıurfa Birecik’te doğdu.

Fındıkzade İlkokulu, Silivrikapı Ortaokulu , Şehremini Lisesi, İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı (1984-1989) Okul sonrası aynı Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsün’de Yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Okul döneminde Eminönü Hlak Eğitim Merkezi’nde ileri Türk Müziği Derneği’nde eğitmenlik yaptı. Ayangil Orkestra ve Korosunda uzun bir dönem çalışmalarda bulundu.

Mezuniyetinin ardından İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1992 Yılında TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın açtığı sınavı kazanarak İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nda ritm sanatçısı olarak göreve başladı. Topluluk ile yurtiçi ve yurtdışı konserlerinde görev aldı.

Bağlı olduğu kurumun Genel Sanat Yönetmeni Ahmet Özhan’ın solist olduğu Yapı Kredi Bankası 5 CD’lik “Ateş-i Aşk”, “Padişah Bestekarlar”, “İlahiyat-ı Kenan”, 4 CD’lik “İrfân-ı Aşk”, “Niyâzî-i Mısrî” albümlerinde, birçok sanatçının Tasavvuf Müziği albümlerinde ve televizyon programlarında ritm sanatçısı olarak görev aldı.

Halen T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğundaki görevini sürdüren sanatçı, müzik öğretmeni Nesrin ÖZERDEN ile evli olup, Fırat ve Arda isminde iki erkek çocuk babasıdır.

 

Etiket : , Özgeçmişler

Bir yorum yazın.

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.