FaceBook'ta paylaş

Ekleyen ITTMT Ocak - 2 - 2014 Yorum Ekle

suleymansahinturkİzmir Karşıyaka doğumluyum; Fatih İlkokulundan sonra Gazi Osman Paşa İ.H.Lisesini bitirdim. Daha sonra Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesine dört sene kadar devam ettim. Müziğe ilgim çok küçük yaşlarda başladı; tâ ki öz dayım, şair sayın H.Ahmet Soyyiğit hocamın repertuar ve tasavvuf bilgilerinden uzun yıllar faydalandım.Orta Okul yıllarımda korist olarak pek çok konser aktivitelerinde bulundum.Lise yıllarımda ise ilk beste çalışmalarıma başladım; yapmış olduğum bestelerin sayısı şu ana kadar beş yüzü aşmış olup beste çalışmalarım hala devam etmektedir. Bu arada musiki faaliyetlerime profesyonel anlamda bendirzen ve korist olarak başladım.Çeşitli kaset çalışmalarında, stüdyo kayıtlarında, konserlerde, bizzat görevler aldım. Üniversiteye başladığım yıllarda ise Fatih İleri Türk Musikisi Konservatuarı’na bir dönem devam edip, nazariyat, usûl, solfej, edebiyat ve repertuar derslerine katıldım. Eğitimim dolayısıyla Bursa’ya yerleştiğimden dolayı, Bursa Musiki Derneği’ne başlayıp müzik eğitimime orada da devam ettim.

Aynı dönemde ilk müzik grubumuzu kurarak konser, televizyon programları ve kaset çalışmalarına devam ettim. Grup Dervişan olarak: Kimi Dosta Gider, Canda Cananım, Aşk Bezirganı, Serencam, Dinle Neyden, Erenler Yolu gibi pek çok kaset çalışmalarımız oldu. 2003 yılında ise ilk solo albümüm olan Dost ile Seyran’ı piyasaya çıkarttık. Tamamen kendi bestelerimden oluşan bu albüm büyük ilgi topladı ve dikkat çekti; daha sonra ise “Senden Gayri Yarim Yok” adlı yeni bir albüm oluşturduk. Albümün, İstanbul ve İlahi Yari Kıl Bana adlı eserlerimin klibi de çeşitli televizyon ve müzik kanallarında yayınlanmakta. Şu anda ise yeni bir parçamın klip çalışmalarına devam etmekteyim.

Halen Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğunda ses sanatçısı olarak görev yapmaktayım.

Slovakya, Japonya, Almanya, Hollanda, Tunus; İngiltere, Avusturya, Portekiz, İspanya, Makedonya, Bulgaristan, Azerbaycan, Kazakistan, Slovenya gibi pek çok ülkelerde ve Türkiye’nin yaklaşık her ilinde çeşitli konserlere katılmış bulunmaktayım.

Etiket : , Özgeçmişler

Bir yorum yazın.

Social Widgets powered by AB-WebLog.com.